Športový odborník
17.08.2017, Ondrej Pristáč

Športový odborník

Registrácia športového odborníka

Upozorňujeme FK na povinnosť zaregistrovania osôb "športový odborník" v ISSF. Za tieto osoby sa členské neplatí ! ! !

Vážení kluboví manažéri,

dovoľujem si Vám zaslať touto cestou zopár informácií a návodou, ako registrovať športových odborníkov.

K samotnej technickej stránke registrácií je len jedna pripomineka a to je jedinečnosť emailovej adresy - jedinečnosť emailovej adresy sa časom zruší, už je to v pláne vývoja.

Téma povinné a nepovinné osoby:

- kedže Zápis o stretnutí je a musí byť len jeden pre všetkých viac ako 400 súťaží, nie je možné určiť univerzálne ktoré polia sú na ktorých úrovniach povinné a taktiež je nám jasné, že registrácia športových odborníkov “chvíľu” potrvá, nie sú všetky polia povinné (hlásateľ, videotechnik, lekár/zdravotník a podobne).

- čo sa týka trénerov a asistentov, tam je situácia nastavená tak, že podľa platných noriem musí mať každý tréner, asistenti, kondičný tréner a tréner brankárov potrebné trénerské vzdelanie a musia byť zaregistrovaný s potrebnou licenciou v matrike trénerov. Samotné nastavenia povinnosti danej osoby, role tréner, si nastavuje každý zväz samostatne pre svoje súťaže, čo je povinné a čo nie by mali obsahovať Rozpisys súťaží jednotlivých zväzov.

- Vedúci/tímový manažér, odporúčame aby to boli tímový manažéri, nemýľte si prosím Tímového manažéra ako rolu v ISSF a ako športového odborníka, od jarnej časti pravdepodobne tieto dve veci zlúčime

- Lekár / Zdravotník, najčastejší problém, pod pojmom licencia rozumejte prosím akékoľvek zdravotné vzdelanie, ak máte doktora, ten má svoju licenciu (osobne cislo), ak máte nejakého zdravotníka, do Názov licencie uvedte “Diplom”, “Zdravotný kurz”, “Diplom”, do čísla licencie uvedte samotné číslo, alebo mesiac a rok získania diplomu, ukončenia kurzu  podobne, Platnosť od je povinná, platnosť do NIE JE povinna.

- Masér, presne ako Lekár / Zdravotník

- Bezpečnostný manažér - Bezpečnostný manažér podľa zákona 1/2014

Taktiež Vám chcem pripomenúť, že vygenerovať členské za trénerov, asistentov, kondičných trénerov a trénerov brankárov sa Vám podarí až vtedy, keď si na detaile družstva doplníte do realizačných tímov všetky potrebné osoby podľa rozpisu Vašej súťaže. Ak budú uložený na detaile družstva, objavia sa Vám aj v Členské - Tréneri.

Opätovne upozorňujem, že za klub sa platia členské poplatky len za hráčov, trénerov, asistentov, kondičných trénerov a trénerov brankárov. Platba klubu ako riadneho člena, právnickej osoby samozrejme tiež.

Postup registrácie športových odborníkov

Prečítané: 48x