Jediný gól rozhodol o všetkom...

27.06.2018, Peter Gabštur
O pohár predsedu OFZ SL, 02.06.2018 Veľký Lipník

V sobotu 02.06.2018 sa na štadióne TJ Družstevník Veľký Lipník odohralo historicky prvé finále O pohár predsedu OFZ SL. V tomto výnimočnom stretnutí si medzi sebou zmerali sily dve susediace obce Jakubany a Nová Ľubovňa. Toto ,,derby,, sa ale nieslo v duchu fairplay. Hráči sa od úvodného hvizdu naozaj snažili a predviedli bojovný výkon, a ukázali túžbu po víťazstve. Hoci upršané počasie značne ovplyvnilo priebeh stretnutia, tak aj napriek tomu sme v obidvoch polčasoch mohli vidieť niekoľko gólových príležitostí. Chlieb sa ale začal lámať až v závere stretnutia, keď sieť Novej Ľubovne rozvlnil v 78. minúte Martin Dufala. Stav 1:0 sa už dokonca stretnutia nezmenil, a tak historicky prvýkrát pozdvihli nad hlavy pohár hráči TJ SOKOL Jakubany.

Zostavy: 

TJ SOKOL Jakubany: D. Varga, S. Olejník (46 min. M. Dziak), M. Orechovský (C), J. Kolčák, J. Duda, K. Rybovič, M. Hanečák, J. Foľvarský (61 min. M. Kolčák), J. Varchola, J. Čoma, M. Dufala (90 min. M. Kormaník), nenastúpili: T. Kormaník, M. Štucka, D. Jakubianský.

ŠK Nová Ľubovňa: M. Barlík, P. Maliňak (C), M. Konkoľ, Š. Konkoľ, M. Štellmach, Š. Chlebák, K. Dudjak, J. Štefánik, P. Rusiňák, D. Kormanský (61 min. T. Zamiška), F. Zamiška (64 min. M. Barnovský), nenastúpili: D. Podolský, M. Demčák, J. Konkoľ, M. Hamrák.

Rozhodcovia: M. Furtkevič, R. Beňo, V. Kandráč, DS: J. Bobuľský

Štadión: Veľký Lipník

RESUMÉ:

Góly: 78 min. M. Dufala (1:0)

ŽK: 41 min. K. Rybovič, 78 min. M. Dufala

image
Autor: OFZ SL
Zdroj: Vlastný zdroj
Prečítané: 271x